Sprzęt

Depilacja laserowa - Light Sheer

Depilacja laserowa - laser diodowy Light Sheer w Shintai Day SPA Radom (laserowe usuwanie owłosienia)

Laser diodowy Light Sheer w Shintai Day SPA Radonjest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie, a co za tym idzie dającym najlepsze efekty epilacyjne. Depilacja laserowa Light Sheer jest metodą trwałą, bezpieczną i praktycznie bezbolesną. Jest to metoda bezinwazyjna, nie powodująca uszkodzeń skóry. Laser diodowy Light Sheer jest pierwszym tego typu urządzeniem, dającym gwarancję skuteczności oraz oczekiwanego efektu. Oszczędza bólu, oraz nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, ostatecznie rozwiązując problem zbędnego owłosienia. System Light Sheer zaopatrzono w głowice emitujące światło lasera diodowego o długość fali 800 nm co daje możliwość wykonywania szybkich i bezpiecznych zabiegów, także u osób z ciemną karnacją i opaloną skórą.


Depilacja laserowa - Radom. Dlaczego laser diodowy Light Sheer?

Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji laserowej, a ich skuteczność znacząco się różni. Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie.

Depilacja Laserowa  Laserem Diodowym Light Sheer to gwarancja:
- najwyższej skuteczności
- bezpieczeństwa
- komfortu dla pacjenta
- krótkiego czasu trwania zabiegu
- stosunkowo małej ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu.
    

Laser diodowy Light Sheer jest najnowocześniejszym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Jest przez to najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym Laserem do depilacji laserowej

W celu zniwelowania bolesności zabiegów rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu depilacji laserowej oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4°C . Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji laserowej (chłodzenie powietrzem, żelami itp.).

Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos

Laser diodowy Light Sheer w Shintai jest stosowany do zabiegów depilacji laserowej. Działa powierzchownie więc, nie wpływa na funkcje całego organizmu co sprawia, że jest w stu procentach bezpieczny. Wiązka promieni skierowana ku skórze przenika jedynie do 2 mm w głąb, powoduje to najpierw uszkodzenie mieszka potem jego stopniowy zanik, co w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Dlatego też idealnym kandydatem do Depilacji Laserowej jest osoba o dużym kontraście  pomiędzy kolorem mieszka włosowego, a skórą. Zabieg najskuteczniejszy jest więc u osób z jasną skóra i ciemnymi włoskami. Jeden impuls wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się pod powierzchną głowicy którą wykonujemy zabieg.  

Kiedy stosuje się zabiegi depilacji laserowej?

Laser Diodowy Light Sheer stosujemy  często w celu  usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych (hormonalnych)  lub chorobach takich jak hirsutyzm, hipertrychoza w przebiegu których efektem ubocznym jest nadmierne owlosienie ciała.

Większość klientów jednak stosuje Light Sheer w celach estetycznego oraz kosmetycznego pozbycia się niechcianych włosków na całym ciele. Laser Diodowy Light Sheer jest także świetnym rozwiązaniem dla osób z problemem wrastających włosków po depilacji innymi metodami lub u osób, które przez problem z popękanymi naczynkami na ciele szukają delikatnego sposobu depilacji, który nie pogłębi ich problemu.

Zabiegi Depilacji Laserem Light Sheer w Shintai skierowane są do każdego bez względu na płeć.

Depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer  - efekty

Wszystkie klasyczne metody depilacji (golenie, usuwanie mechaniczne, depilacja woskiem, elektroliza itp.) mają jedną cechę wspólną - nie dają trwałych efektów i często wiążą się z ryzykiem powstawania powikłań takich jak popękane naczynka, podrażnienia czy nawet blizny w przypadku elektrolizy.

Obecnie jedyną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserowa (fotoepilacja) Light Sheer. Przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem odpowiedniego lasera daje oczekiwane i trwałe efekty.

Aby Depilacja Laserowa przyniosła porządane efekty należy ją powtórzyć ok 4 razy zachowując odpowiednie odstępy między zabiegami czyli od 4 do 6 tygodni. Przerwa pomiędzy zabiegami jest dość duża, ale dzieje się tak dlatego aby objąć zabiegiem wszystkie włosy na partii poddanej depilacji i działaniu światła lasera.

Należy tutaj dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie tylko one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia"- katagen, telogen- włos potraktowany laserem w tych fazach nie ulega trwałemu zniszczeniu. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo duża redukcja owłosienia, ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów, zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.

Po serii zabiegów niszczone jest trwale ok. 80%-90% owłosienia (przy ciemnych włosach), pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne (w praktyce 100% likwidacja jest trudna do osiągnięcia). W trudnych przypadkach zdarza się, że są potrzebne zabiegi "przypominające".

Również ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji słabym laserem IPL, woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej liczby zabiegów depilacji laserowej dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu lub są osłabione). Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą ,brak melaniny we włosie powoduje wykluczenie takiego pacjenta z zabiegów Depilacji Laserowej.

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest bezpłtną konsultacją. Specjalista przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową, konsultacja oraz próba laserowa są w naszym gabinecie bezpłatne.

Przeciwskazania do zabiegu depilacyji laserowej:

- Ciąża.
- Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).
- Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem).
- Leki światłouczulające, retinoidy.hfg
- Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).
- Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).
- Skłonność do przebarwień.
- Bielactwo, łuszczyca.
- Peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

-herbatki odchudzające ze składnikami światłouczulającymi

Opis postępowania przed zabiegiem depilacji laserowej Light Sheer:

- Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją oraz wykonaniem próby laserowej.
- Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
- Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (min. 4 tyg.).
- Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
- Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej:

- Zabiegi depilacji laserowej należy powtarzać, co 6-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech
indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może
spowodować słabszy efekt zabiegu.
- Nie opalać się. Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie
po zabiegu.
- Nie wolno stosować:
1. Leków uczulających na słońce;
3. Kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu;
- Przez kilka dni po zabiegu:
1. Nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;
2. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
3. 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub depanten;
- Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni/miesięcy.

Umów się już dziś!

Umów się już dziś!

Shintai Day SPA Radom,

ul. Słowackiego 210
tel: 530 988 324

tel: 576 617 410  

Depilacja laserowa - Light Sheer w Shintai Day SPA Radom

Cennik ico