B
l
o
g

Zabieg depilacji laserowej LightSheer

W celu trwałego usunięcia niechcianego owłosienia stosujemy bezinwazyjny zabieg depilacji laserowej LightSheer. Urządzenie zaopatrzone w laser diodowy LightSheer emituje fale o długości 800 nm. Tyle wystarczy, aby wiązka wniknęła w naskórek (do 2 mm) celem termicznego uszkodzenia mieszka włosowego będącego w początkowej fazie wzrostu. Powierzchowne działanie lasera pozwala na usuwanie zarówno niewielkich, jak i dużych partii owłosienia u kobiet oraz mężczyzn – z okolic twarzy, pachwin, klatki piersiowej, pleców oraz nóg. System LightSheer zaopatrzony jest również w końcówkę chłodzącą ChillTip™, której temperatura utrzymana jest na poziomie ok. 4°C.

Komu zaleca się wykonanie zabiegu?

Depilacja laserowa LightSheer zalecana jest osobom, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia z powodów kosmetycznych lub/i estetycznych. To również rozwiązane stosowane w przypadku łagodzenia objawów zapalenia mieszka włosowego lub pękających naczynek. Do depilacji laserowej LightSheer kwalifikuje się każdy, kto chce na trwałe pozbyć się zbędnego owłosienia. Zabieg będzie szczególnie odpowiedni dla osób o jasnej karnacji i stosunkowo ciemnym owłosieniu.

Na co należy zwrócić uwagę przed zabiegiem?

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się konsultacje, które mają na celu ustalenie stanu zdrowia pacjenta, a także ocenę charakter owłosienia, jakie ma zostać poddany działaniu lasera LightSheer. Na kilka tygodni przed wizytą należy dostosować się do zaleceń, w tym: zrezygnować z opalania, depilacji skóry z pomocą wosku lub maszynki, a także przyjmowania m.in. leków przeciwbólowych oraz preparatów zawierających witaminę A, E oraz C.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Dla uzyskania efektu depilacji należy powtórzyć zabieg średnio od 4 do 8 razy – liczna sesji zależna jest od rodzaju i ilości owłosienia, karnacji oraz części ciała, z której włosy mają zostać usunięte. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka lat (przy zachowaniu regularności i powtarzaniu zabiegu co 1-2 lata).

Cennik ico