B
l
o
g

Tajski masaż stóp - prosto z Tajlandii

Zgodnie z tradycją medycyny dalekowschodniej w naszym organizmie istnieje 72 000 kanałów energetycznych. Połączone są one z naszymi narządami wewnętrznymi, a ich wrota, tj. punkty otwarcia, zlokalizowane są w większości na stopach. Masaż tajski to w dużej mierze połączenie zasad starohinduskiej filozofii ajurwedy oraz technik akupresury, w trakcie którego skupiamy się na ściśle określonych punktach uścisków terapeutycznych.

Tajski masaż stóp i nóg w Shintai Day SPA

W naszym salonie wykorzystujemy wiedzę zaczerpniętą u źródła - mistrzów refleksologii, z którymi spotkaliśmy się w samej Tajlandii. Masaż zgodnie z tradycją wykonujemy dłońmi oraz specjalnymi krótkimi, owalnymi patyczkami, którymi uciskane są punkty refleksologiczne. Obejmuje on zarówno podeszwę, grzbiet i palce stopy, jak również kostki, łydki oraz kolana.

Rytuał rozpoczyna się od umycia dolnych partii nóg i ich osuszenia. Następnie delikatnie wcierane są w nie olejki oraz balsamy rozgrzewające, co ma rozluźnić mięśnie i przygotować ciało do mocniejszego ucisku. Po nałożeniu balsamów i olejków jedna z nóg owijana jest ciepłym ręcznikiem, a druga poddawana jest coraz intensywniejszej stymulacji dłońmi oraz owalnymi patyczkami. Później następuje zmiana masowanej nogi.

Działanie tajskiego masażu stóp i nóg

Umiejętna stymulacja kończyn dolnych, zgodnie z dalekowschodnią tradycją, może pozytywnie wpływać na cały organizm. To prawdziwy relaks i odprężenie dla tzw. “ciężkich nóg”, a także redukcja ogólnego napięcia mającego swoje podłoże w codziennym stresie. Poza tym ucisk w odpowiednich miejscach dolnych partii nóg pobudza krążenie oraz likwiduje zastoje limfy i wody, dzięki czemu redukowany jest obrzęk i nogi naturalnie stają się bardziej smukłe. Zgodnie z filozofią medycyny dalekowschodniej pobudzanie zakończeń nerwowych może również regulować procesy trawienne czy też wywierać pozytywny wpływ na system hormonalny.

Tajski masaż stóp i nóg do doskonała propozycja dla Pań chodzących na co dzień na wysokim obcasie, jak również osób narażonych na nadmierne obciążenie kończyn dolnych ze względu na pracę stojącą lub siedzącą.

Przeciwwskazania

Jego wykonywania nie zaleca się u osób cierpiących na:
- żylaki i inne stany zapalne naczyń,
- owrzodzenie stóp,
- cukrzycę,
- osteoporozę.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=gdEtBd5d4Ek

Cennik ico