B
l
o
g

Stawiamy na bezpieczeństwo! Jak bez obaw korzystać z zabiegów kosmetycznych?

Korzystanie z usług upiększających w obecnej sytuacji wymaga szczególnej dbałości o standardy. Mimo licznych ograniczeń i obostrzeń związanych pandemią wirusa wiele salonów świadczy bezpieczne zabiegi kosmetyczne. Sprawdźmy, na czym polegają podjęte działania oraz jak klienci mogą samodzielnie zapewnić sobie maksymalną ochronę.

Bezpieczeństwo personelu i klientów to w obecnej sytuacji priorytet większości punktów usługowych. W branży kosmetycznej w związku z bezpośrednim kontaktem konieczne jest ciągłe doskonalenie podejmowanych działań zapobiegawczych. Podstawą od zawsze w tego typu miejscach była szczegółowa dezynfekcja. Obecnie dotyczy ona wielu dodatkowych elementów, m.in. klamek, kranów czy przycisków. Czynności z tego zakresu wykonuje się też znacznie częściej niż miało to miejsce do tej pory.

 

Bezpieczne zabiegi kosmetyczne – do jakich zasad muszą dostosować się klienci?

Klienci salonów zobowiązani są do odkażenia rąk żelem antybakteryjnym tuż po wejściu do pomieszczenia, gdzie wykonywane są zabiegi. Konieczne jest też dokładne umycie dłoni, które powinno przebiegać zgodnie z instrukcją proponowaną przez wirusologów. Zalecamy przestrzegania przede wszystkim wytycznych dotyczących czasu – mycie nie powinno trwać krócej niż 30 sekund, oraz równomiernego rozprowadzenia mydła po całych dłoniach. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami klienci muszą również zasłaniać usta oraz nos w trakcie przebywania w salonie.

 

Bezpieczne zabiegi kosmetyczne – doskonalenie standardów

Wysokie standardy higieny od zawsze był wymogiem świadczenia usług upiększających. Obecnie nadal konieczne jest używanie jednorazowych rękawiczek przez wykonującego zabieg specjalistę. Wszystkie narzędzia powinny być po każdym użyciu poddawane dezynfekcji lub, w przypadku tych o przeznaczeniu jednorazowym, wyrzucane. Personel ponadto musi być wyposażony w maseczki ochronne. Przed i po każdym kontakcie z klientem konieczne jest umycie oraz dezynfekcja dłoni. W takich warunkach możliwe jest bezpieczne skorzystanie z usług kosmetycznych, jednak osoby z niepokojącymi objawami powinny zrezygnować z wizyty w salonie.

Cennik ico