B
l
o
g

Nici liftingujące - fakty i mity

To jedna z alternatyw dla klasycznych zabiegów chirurgicznych mających na celu zwiększenie napięcia skóry i delikatne modelowanie owalu twarzy. Mimo tego, że nici liftingujące PDO to stosunkowo nowy produkt, zdążyło narosnąć wokół nich już wiele mitów. Dziś spróbujemy się z nimi rozprawić, podając jednocześnie kilka faktów, które mogą być istotne dla osób zainteresowanych tego typu zabiegiem.

MIT: Pozostają w skórze do końca życia

Polidioksanon (PDO), z którego wykonane są nici liftingujące, to materiał znany m.in. przez osoby, które miały do czynienia z rozpuszczalnymi szwami chirurgicznymi. Substancja ta rozpuszcza się w tkance po około 6 m-cach, stymulując jednocześnie organizm do produkcji kolagenu.

MIT: W trakcie zabiegu wykonywane są nacięcia, którymi wprowadza się nici liftingujące PDO.

Aby wprowadzić je pod skórę, wystarczy cienka igła. Czasem lekarz zastosować może dodatkowo kaniulę. Wykonywanie nacięć w skórze jest jednak zupełnie zbędne.

MIT: Stosować można je wyłącznie w obrębie twarzy

Nici liftingujące PDO stosować można nie tylko na twarzy, lecz także na szyi i dekolcie. Poza tym znajdują też zastosowanie w przypadku zwiotczenia tkanek na brzuchu, pośladkach, a nawet na nogach i ramionach.

FAKT: Zabieg można przeprowadzać o dowolnej porze roku

Ani promienie UV ani inne czynniki atmosferyczne nie wpływają na sposób działania nici liftingujących PDO. Zabieg z ich wykorzystaniem przeprowadzać można więc bez względu na porę roku. Po jego przeprowadzeniu pacjentka lub pacjent muszą jednak stosować się do zaleceń lekarza.

FAKT: Po zabiegu trzeba przestrzegać kilku zaleceń

Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować ze zbyt obciążających aktywności fizycznych, a także z basenu oraz sauny. Poza tym, jeśli zabieg został wykonany w obrębie twarzy, przez ok. 10 dni należy starać się możliwie delikatnie otwierać usta. Nie powinno się też w tym czasie masować twarzy oraz poddawać innym zabiegom w jej obrębie.

FAKT: Zabieg można przeprowadzać już po 30. roku życia

To zabieg, z którego skorzystać mogą osoby, u których wystąpiły już oznaki starzenia się skóry. Zastosowanie znaleźć może więc także u osób po 30 roku życia.

Cennik ico