B
l
o
g

Mezoterapia mikroigłowa - zalety i efekty

Z wiekiem skóra traci jędrność i potrzebuje dodatkowego nawilżenia. O mijającym czasie przypominają także coraz bardziej widoczne zmarszczki, a wiele osób zmaga się dodatkowo z problemem rozszerzonych naczynek. Aby zadbać o swoją skórę, nie tylko na twarzy, lecz także na innych partiach ciała, można poddać się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej.

 

Czym jest i na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Jest to niechirurgiczny zabieg, którego celem jest przede wszystkim rewitalizacja i regeneracja skóry. Na oczyszczoną skórę wybranej partii ciała nakłada się preparat o właściwościach dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta, który następnie wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry za pomocą mikronakłuć. Kilka tysięcy mikronakłuć, wykonywanych przez kosmetyczkę specjalistycznym aparatem, wywołuje niewielki, kontrolowany stan zapalny, stymulując tym samym organizm do produkcji kolagenu oraz elastyny – białek odpowiedzialnych za odbudowę i poprawę napięcia skóry. Po zabiegu można dodatkowo nałożyć maskę, która wesprze działanie głównego preparatu i złagodzi zaczerwienienia.

Mezoterapię mikroigłową można przeprowadzać na skórze twarzy, a także takich partii ciała jak dekolt, ramiona, grzbiety dłoni, brzuch, uda oraz pośladki. Nie ma ponadto przeciwwskazań do wykonywania zabiegu w przypadku skóry cienkiej i wrażliwej czy też skłonnej do podrażnień.

 

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Pobudzając organizm do produkcji kolagenu oraz elastyny, zabieg ma na celu przede wszystkim zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Działanie liftingujące można dodatkowo wspomóc poprzez wykorzystanie preparatów z kwasem hialuronowym. Poza tym uruchomienie procesów regeneracyjnych i odbudowujących strukturę skóry znajduje zastosowanie w przypadku zmarszczek mimicznych oraz statycznych, a także blizn potrądzikowych. Zabieg przeprowadza się również w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych oraz redukcji rozszerzonych naczynek. Mezoterapię mikroigłową stosuje się ponadto u osób walczących z cellulitem.

Zarówno liczbę zabiegów, jak i ich częstotliwość dopasowuje się do indywidualnych potrzeb skóry Klienta. Najczęściej wykonuje się jednak ok. 3-4 zabiegi co 3-4 tygodnie.

Cennik ico