B
l
o
g

Masaż tajski stóp - relaksuje, leczy i odpręża

Zgodnie z legendą zawdzięczamy go przyjacielowi i lekarzowi samego Buddy - Shivago Komarpajowi. Tajski masaż stóp łączy w sobie m.in. zasady starohinduskiej ajuwerdy oraz akupresury i polega przede wszystkim na rozciąganiu oraz uciskaniu odpowiednich miejsc (tzw. “sen” - kanałów energetycznych) za pomocą dłoni oraz specjalnych patyczków. Według medycyny dalekowschodniej odpowiednia stymulacja kanałów energetycznych przekłada się na naszą energię życiową (“lom”). Masaż tajski stóp ma więc, zgodnie z tradycją, wykazywać szereg pozytywnych właściwości dla naszego organizmu.

 

Na spuchnięte, tzw. “ciężkie” nogi

Tajski masaż stóp to przede wszystkim stymulacja krążenia krwi i limfy. Tworzenie się zastojów w naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych, które wynikają często z pracy stojącej lub siedzącej czy też są wynikiem chodzenia przez cały dzień na wysokich obcasach, to jedna z głównych przyczyn obrzęków łydek i kostek oraz uczucia ciężkich nóg.


Właściwa stymulacja dolnej partii nóg pozwoli także zredukować płyny gromadzące się w tkankach, które również przyczyniają się do powstawania obrzęków.

 

Z korzyścią dla całego ciała

Zgodnie z założeniami medycyny dalekowschodniej pobudzanie odpowiednich punktów przekłada się na nasze zdrowie.


Według Tajów masaż stóp ma więc wywierać pozytywny wpływ stan całego organizmu. Ma on przyspieszać przemianę materii regulując procesy trawienne czy też zwiększać elastyczność ciała, a tym samym zmniejszać ryzyko kontuzji i przyspieszać regenerację po treningu. Poza tym ma również pomagać w problemach pojawiających się z wiekiem.

 

... i dla ducha
Permanentny stres, jak i inne negatywne emocje przekładać się mogą na skurcz mięśni. Rozładowanie ich napięcia poprzez stymulację dłońmi i specjalnymi patyczkami wprowadzi nas w stan relaksacji i pomoże osiągnąć wewnętrzny spokój.


Masaże to więc doskonały sposób na odprężenie się po ciężkim dniu. Stymulacja punktów terapeutycznych wykonywana przez odpowiednio przeszkoloną osobę w połączeniu ze starannie dobranymi olejkami oraz balsamami o kojącym zapachu pozwoli choć na chwilę zapomnieć o problemach i zlikwidować wynikające z nich napięcie.

Cennik ico