B
l
o
g

Lipoliza iniekcyjna - dlaczego warto?

Zabieg ten może być wsparciem procesu odchudzania, szczególnie w tych partiach ciała, w których ciężko pozbyć się dodatkowych centymetrów przy pomocy samej diety i ćwiczeń. Lipoliza iniekcyjna pozwoli jednak nie tylko zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową w konkretnych miejscach, lecz także wymodelować sylwetkę.

 

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Za pomocą cienkiej igły w wybrane miejsca wstrzykiwana jest do tkanki tłuszczowej mieszanina deoksycholatu oraz roztworu fosfatydylocholiny, którą pozyskuje się z ziaren soi. Obie te substancje sprawiają, że komórki tłuszczowe rozpadają się, a uwolniony w ten sposób tłuszcz jest rozkładany przez wątrobę i wydalany w dalszych procesach metabolicznych. Zniszczone komórki tłuszczowe zastępuje z czasem tkanka włóknista, co powoduje dodatkowo obkurczenie się skóry w danym miejscu.

W zależności od partii ciała zabieg może trwać od 30 min do 60 min.

 

Kiedy warto zastosować lipolizę iniekcyjną?

Jest to metoda, którą poleca się osobom chcącym pozbyć się kilku centymetrów w udach lub na brzuchu, a także tzw. podwójnego podbródka lub worków pod oczami. Poza tym lipoliza iniekcyjna umożliwia redukcję niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, która tworzy fałdy na plecach lub pod pośladkami, a także odkłada się:
- w okolicy kolan,
- na karku,
- w biodrach,
- na policzkach.

Zabieg może być stosowany również w przypadku tłuszczaków - nienowotworowych zmian zbudowanych z komórek tłuszczowych.

 

Rezultaty lipolizy iniekcyjnej

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że w większości przypadków niezbędne jest przeprowadzenie od 3 do nawet 6 zabiegów w celu uzyskania oczekiwanych efektów. Pomiędzy kolejnymi zabiegami należy zachować jednocześnie odstęp przynajmniej 3 tygodni.

Działanie preparatu widoczne jest po ok. 3 tygodniach i najczęściej uzyskuje się z jego pomocą od 2 cm do 4 cm mniej.

Decydując się na serię zabiegów mamy możliwość wyszczuplić i wymodelować nasze ciało bez operacji i innych inwazyjnych metod przede wszystkim w tych miejscach, w których nawet odpowiednia dieta i aktywność fizyczna będą niewystarczające.

Cennik ico