B
l
o
g

Laserowy peeling węglowy

Znany jest również jako zabieg “Black Doll”. Laserowy peeling węglowy ma przede wszystkim oczyścić skórę, zmniejszyć nadmiernie rozszerzone pory, a także ujednolicić koloryt cery i spłycić drobne zmarszczki. Łączy on w sobie moc promienia laserowego, oczyszczające właściwości węgla aktywnego oraz złuszczający charakter peelingów.

 

Jeśli więc zmagasz się z trądzikiem, nadmiernym wydzielaniem sebum czy też szukasz nieinwazyjnego wsparcia w walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, ten zabieg może być dla Ciebie.

Na czym polega laserowy peeling węglowy?

Po dokładnym demakijażu oraz przygotowaniu skóry do zabiegu, nakładana jest na nią specjalna, koloidalna zawiesina węgla. Emulsja jest dokładnie rozprowadzana na twarzy lub dekolcie, dzięki czemu wnika we wszystkie nierówności i pory. Jest ona pozostawiana na skórze przez ok. 10-15 minut, co daje czas na wniknięcie aktywnych cząsteczek w głąb skóry.

 

Po upływie tego czasu wykonująca zabieg kosmetyczka rozpoczyna naświetlanie skóry laserem. Peeling przechodzi tym samym w fazę złuszczania i jednoczesnego wygładzania naskórka, do czego dochodzi dzięki impulsom o bardzo dużej energii i tzw. mikroeksplozjom kropel nałożonej wcześniej emulsji.

 

Na koniec na skórę nakładana jest odpowiednio dobrana maska kojąco-nawilżająca lub też chłodzi się ją przy pomocy lodu.

 

Laserowy peeling węglowy nie jest bolesnym zabiegiem. Towarzyszące mu odczucia opisywane są raczej jako delikatne uszczypnięcia. Jednocześnie dla uzyskania pożądanych efektów, zalecane jest wykonanie ok. 3-5 zabiegów. Minimalny odstęp między nimi powinien wynosić ok. 3 tygodnie.

Przeciwwskazania

Zabiegowi nie mogą poddać się:
  • kobiety ciężarne oraz karmiące piersią,
  • diabetycy,
  • osoby poddające się radio- lub chemioterapii,
  • osoby wrażliwe na światło lasera.
Poza tym nie powinien być on przeprowadzany podczas stosowania antybiotyków oraz ziół (bądź zawierających je suplementów diety), w tym skrzypu, rumianku, nagietka, pokrzywy oraz dziurawca. Przed i po jego przeprowadzeniu odradza się również opalanie się.
Cennik ico