B
l
o
g

Laserowe zamykanie naczynek, zacznij jesienią

Zabiegi z wykorzystaniem lasera, które pozwalają m.in. na usunięcie przebarwień posłonecznych oraz skuteczne zminimalizowanie widoczności naczynek, będących nie tylko problemem estetycznym, ale także powodem niskiej samooceny, szczególnie u kobiet. Sezon jesienno-zimowy to idealna pora na wizyty w salonie kosmetycznym. Dlatego jeśli chcesz usunąć widoczne zmiany bądź wykonać laserowe zamykanie naczynek, zacznij jesienią!

Jak powstają pękające naczynka?

Teleangiektazje, czyli naczynia włosowate, które uległy rozszerzeniu, powstają m.in. wskutek uwarunkowań genetycznych, problemów hormonalnych bądź czynników cywilizacyjnych, takich jak niewłaściwa dieta czy siedzący tryb życia. Stają się wówczas mniej elastyczne, tracąc zdolność do właściwego kurczenia się, co powoduje powstawanie tzw. pajączków.

Wspomniane zmiany mogą nie wydawać się problemem. Jednak w wielu przypadkach, szczególnie jeśli pojawiają się na odsłanianych fragmentach nóg bądź twarzy, mogą stanowić przyczynę kompleksów oraz złego samopoczucia, szczególnie u kobiet.

Warto pamiętać, że pajączki rzadko ulegają samodzielnej regeneracji, dlatego należy skorzystać z pomocy świadczonej przez salony kosmetyczne, oferującej wsparcie w ich zamykaniu.

Dlaczego laserowe zamykanie naczynek warto zacząć jesienią?

Wszelkie zabiegi z wykorzystaniem lasera, w tym także usuwanie teleangiektazji, warto zaplanować na sezon jesienno–zimowy. Po pierwsze, fragmenty skóry poddane zabiegowi należy bezwzględnie chronić przed promieniowaniem słonecznym, które jesienią jest znacznie ograniczone. Poza tym, w zależności od ilości i stopnia zaawansowania zmian, zniwelowanie ich widoczności może wymagać kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, który może być wykonany jedynie na zdrowej, nieopalonej skórze. Jesień, ze względu na ograniczenie ekspozycji ciała, pozwala także odpowiednio zregenerować skórę, która wskutek tego małoinwazyjnego zabiegu może ulec podrażnieniom.

Laserowe usuwanie naczynek, świadczone w salonie kosmetycznym Shintai, mieszczącym się w Radomiu, pozwala zyskać gładką skórę i cerę, pozbawiona nieestetycznych zmian.

Cennik ico