B
l
o
g

Kosmetyczne wybielanie zębów

Piękny, zdrowy uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia. Kosmetyczne wybielanie zębów jest przykładem zabiegu, który stosuje się w celu podniesienia walorów estetycznych uzębienia. Co ważne, jest to metoda bezinwazyjna i nie powodująca bólu.

Zabieg kosmetycznego wybielania zazwyczaj przeprowadza się przy użyciu specjalistycznego żelu. Preparat uaktywnia się dopiero na skutek naświetlania lampą LED lub akceleratorem halogenowym. Wiązki światłą nie naruszają szkliwa i nie działają drażniąco na dziąsła. Tym sposobem możliwe jest usunięcie przebarwień bez wnikania w strukturę zęba. Metoda wybielania kosmetycznego nie jest czasochłonna. Jedna wizyta w gabinecie trwa średnio kilkanaście minut, jednak w celu uzyskania optymalnego efektu zaleca się odbycie kilku sesji.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto się upewnić, że w wybranym gabinecie stosuje się atestowane, bezpieczne dla zdrowia preparaty. Istotne jest również to, aby lampa używana do naświetlania posiadała niezbędne atesty, co wyklucza wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.

Wybielanie kosmetyczne stosuje się u osób z przebarwieniami, które są wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji, palenia papierosów lub działania kwasów zawartych w niektórych składnikach odżywczych. Na kolor uzębienie wpływają m.in. kawa, soki oraz wybrane owoce. Decydujący wpływ mają również czynniki, na które dana osoba nie ma wpływu, m.in. genetyczne uwarunkowania oraz przyjmowanie niektórych leków.

Przed zabiegiem warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego przeprowadzenia. Kosmetyczne wybielanie nie może zostać przeprowadzone u kobiet w ciąży oraz osób niepełnoletnich. Z możliwości skorzystania z metody wyklucza również m.in. starte szkliwo, niektóre choroby zębów, zły stan dziąseł oraz alergia na składniki stosowanego preparatu.

Aby efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej, po opuszczeniu gabinetu, przez kilka godzin doradza się powstrzymywanie od jedzenia. Przez najbliższe dni nie należy również spożywać pokarmów i napojów barwiących, m.in. czerwonego wina, buraków oraz herbaty.

Cennik ico