B
l
o
g

Jesień - pora na depilację laserową

Czas zadbać swój wygląd w pełnym tego słowa znaczeniu! Jesień to idealna pora na to, aby poddać się zabiegom kosmetycznym, w tym depilacji laserowej. Dlaczego właśnie teraz? Chłodne dni sprzyjają regeneracji naskórka, którą warto pielęgnować z użyciem kremów nawilżających. Jednak to nie jedyny powód.

Dlaczego jesień to najlepszy moment na depilację laserową?

Skóra potrzebuje czasu, aby dojść do siebie po każdym zabiegu. Nawet golenie zwykłą maszynką może negatywnie wpłynąć na jej kondycję. W takich chwilach należy dbać o nią szczególnie, aby dodatkowo jej nie przesuszyć. Z tego względu to właśnie jesień jest idealna do poddawania się bardziej zaawansowanym zabiegom. Chęć usunięcia zbędnego owłosienia pojawia się najczęściej wiosną, kiedy to szykujemy się na podbój plaż. To jednak nieco zbyt późno, aby cieszyć się zadowalającymi efektami depilacji. Skóra wymaga znacznie więcej czasu i uwagi, jeśli chcemy zachwycać jej gładkością i miękkością.

Im wcześniej, tym lepiej!

Zabieg warto zaplanować dość wcześnie, jeszcze przed końcem lata. Przed pierwszą wizytą skóra powinna odpocząć od kąpieli słonecznych – potrzebuje na to minimum miesiąca. Poza tym depilacja laserowa to metoda kilkuetapowa. Jedna wizyta w salonie kosmetycznym nie wystarczy, aby pozbyć się zbędnego owłosienia. Stąd na pierwsze spotkanie warto umówić się jeszcze jesienią, aby efektem cieszyć się już wiosną. Zabiegi przeprowadza się z reguły co 6 tygodni, łącznie takich wizyt może być nawet 8 (co zależy m.in. od kondycji skóry, obszaru depilacji oraz rodzaju owłosienia).

Właściwa pielęgnacja skóry po zabiegu laserem

Po każdym takim zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa. Nieodpowiednio chroniona przed promieniowaniem UV szybko stanie się przesuszona, podrażniona, a nawet przebarwiona. Z tego też względu nie należy poddawać skóry działaniu lasera wiosną i latem, kiedy trudno unikać słońca. Nie dajmy się jednak zwieść: narażone na działanie słońca jesteśmy przed okrągły rok. Dlatego nawet jesienią i zimą warto odpowiednio chronić skórę. Stosowanie kremów z filtrem UV w zupełności wystarczy, a dodatkowe nawilżanie skóry z użyciem tłustych kremów z pewnością jej nie zaszkodzi.

Cennik ico