B
l
o
g

Depilacja laserowa - jesień najlepszy czas na zabiegi

Szczególnie latem, gdy chętniej odsłaniamy zakryte dotąd obszary ciała, chcemy cieszyć się idealnie gładką skórą nóg czy też pach. Wydawać by się więc mogło, że to właśnie w tym czasie najlepiej jest zdecydować się na depilację laserową. Nic bardziej mylnego! Najlepszą porą na poddanie się takim zabiegom jest jesień. Dlaczego?

Depilacja laserowa to nie jest jednorazowy zabieg

To cała seria zabiegów rozłożonych w czasie. Aby uzyskać oczekiwane efekty, niezbędnych jest od 4 do nawet 8 wizyt w salonie kosmetycznym. Jednocześnie pomiędzy zabiegami należy zachować odstęp ok. 6-9 tygodni, co sprawia, że w najlepszym przypadku w pełni pozbędziemy się niechcianego owłosienia dopiero po ok. 5 miesiącach.

Jeśli chcemy więc zapomnieć latem o maszynce do golenia czy innych domowych metodach usuwania włosków, powinnyśmy odpowiednio wcześnie udać się na konsultację przed pierwszą depilacją laserową.

Zabiegu nie można wykonywać na opalonej skórze

Bezpieczeństwo depilacji laserowej opiera się przede wszystkim na tym, czy emitowana przez urządzenie wiązka będzie w stanie precyzyjnie pochwycić melaninę zawartą w cebulkach włosa. Zwiększona ilość melaniny, która obecna jest w opalonej skórze, doprowadziłaby do tego, że to skóra a nie cebulki włosów zaabsorbowałaby wyzwalaną w trakcie zabiegu energię termiczną. Mogłoby to doprowadzić do nieestetycznych przebarwień, a nawet poparzeń. Pomijając już nawet wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia skóry, opalenizna negatywnie wpłynęłaby na uzyskane efekty.

Po opalaniu zaleca się odczekać przynajmniej 4 tygodnie przed zgłoszeniem się na zabieg.

Zakaz opalania się przez minimum 2 tygodnie

Także po każdym przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej należy unikać promieniowania słonecznego. Skóra jest wtedy bardziej narażona na poparzenia słoneczne, a także na powstawanie przebarwień.

Poza tym miesiąc przed umówionym terminem należy wstrzymać się od mechanicznego wyrywania włosów, a tydzień przed od usuwania ich za pomocą kremów.

Jeśli chcemy w pełni korzystać z uroków lata, warto dać sobie czas i zaplanować wizytę w salonie kosmetycznym na jesień!

Cennik ico