B
l
o
g

7 mitów na temat mezoterapii

Mezoterapii igłowa to jeden z zabiegów wykonywanych w naszym radomskim salonie kosmetycznym. Polega na nakłuwaniu wierzchniej warstwy naskórka i wprowadzaniu pod niego skoncentrowanego koktajlu składników aktywnych. Duża popularność sprawiła, że wokół zabiegu narosło sporo niedomówień. Oto 7 najczęściej spotykanych mitów dotyczących mezoterapii igłowej. Obalamy je, przekazując jednocześnie istotne informacje, które pozwolą lepiej przygotować się do zabiegu.

Zabieg wyłącznie na twarz – MIT

Choć to właśnie twarz jest najczęściej wybieranym obszarem do tego zabiegu, nie jest prawdą, że przeznaczony jest wyłącznie do poprawy wyglądu cery. Koktajl ze składnikami aktywnymi można aplikować także na skórze głowy i całego ciała. Wszystko zależy od tego, jakie efekty ma przynieść.

Zabieg tylko jesienią – MIT

Zabiegom można poddawać się przez okrągły rok, nie tylko jesienią. Co prawda istnieją zalecenia, aby właśnie wtedy umówić się na pierwszą wizytę (wówczas skóra jest mniej narażona na działanie czynników z zewnątrz) ale nie jest to obowiązek. W przypadku wątpliwości warto zawsze skonsultować się z kosmetologiem.

Zabieg nie jest dla mężczyzn – MIT

Mit, który sprawia, że panowie rezygnują z przeprowadzenia zabiegu lub obawiają się nieprzychylnych komentarzy. Zupełnie niepotrzebnie! Mimo że większą część klienteli stanowią kobiety, to także panowie mogą poddać się nakłuwaniu skóry w celu redukcji oznak starzenia.

Mezoterapia igłowa i osocze bogatopłytkowe to ten sam zabieg – MIT

Należy rozdzielić oba rodzaje zabiegów kosmetycznych: zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego bywa nazywany mezoterapią, ponieważ jego aplikacja może odbywać się z użyciem tych samych narzędzi. Różnią się natomiast rodzajem podawanych preparatów: wampirzy lifting wykorzystuje płytki krwi zawieszone w osoczu, natomiast mezoterapia igłowa – substancje aktywne.

Zabieg przeznaczony dla każdego – MIT

Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu. Osoby zmagające się z nowotworami, przewlekłymi chorobami, alergiami, silnymi zmianami skórnymi i innymi schorzeniami powinny zrezygnować z nakłuwania. Zawsze należy skonsultować chęć wykonania zabiegu z kosmetologiem.

Każdy zabieg będzie odpowiedni dla skóry – MIT

Skóra może mieć różne potrzeby w zależności od wieku i kondycji. Stąd też przed każdym zabiegiem należy dobrze zapoznać się ze składem koncentratu, jaki zostanie podany pod naskórek. Inny preparat będzie odpowiedni dla cery dojrzałej, a inny dla skóry młodej.

Mezoterapia bezigłowa istnieje – MIT

Do wykonania zabiegu tego typu zawsze stosuje się specjalne igły, z pomocą których preparat podawany jest pod naskórek. Aplikacja z użyciem innej metody nie będzie mogła być nazwana mezoterapią.

Cennik ico