B
l
o
g

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o karboksyterapii

Dwutlenek węgla nie budzi zbyt pozytywnych skojarzeń - większość ludzi wiąże go przede wszystkim z zanieczyszczeniami powietrza. Tak naprawdę niewiele osób zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie daje użycie związku chemicznego we współczesnej medycynie. Również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej korzysta się z dobrodziejstw tej substancji, na co najlepszym przykładem jest karboksyterapia.

Dwutlenek węgla, w odpowiedniej ilości, jest wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To w dużej mierze dzięki niemu substancje odżywcze trafiają do komórek. Związek chemiczny, który głównie kojarzy się z zagrożeniem dla zdrowia, odpowiada również za właściwą kurczliwość naczyń krwionośnych, co niweluje ryzyko niedotlenienia organizmu. Gdy okazało się, że gaz można stosować również jako wsparcie w zwalczaniu zmian troficznych skóry, zaczęli się nim interesować specjaliści z zakresu medycyny estetycznej – w ten właśnie sposób powstała karboksyterapia.

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę. Przeprowadza się go przy pomocy specjalistycznych urządzeń, które odpowiadają za właściwy przepływ i temperaturę substancji. Do organizmu pacjenta związek chemiczny wprowadzany jest metodą igłową. Zabiegi tego typu nie trwają długo – średnio około 30 minut. W związku z koniecznością wkłucia igły pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort. Zabieg, przeprowadzony w odpowiednich warunkach przez doświadczonych specjalistów, nie wiąże się z żadnymi poważnymi powikłaniami. Jedynym niepożądanym skutkiem usługi jest zazwyczaj niewielki obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wkłucia.

Karboksyterapia polecana jest w szczególności osobom, którym zależy na poprawie sprężystości skóry. Dwutlenek węgla wprowadzony do organizmu powoduje znaczne przyspieszenie mikrokrążenia. Komórki zostają pobudzone do sprawniejszej pracy, a więc i produkcja kolagenu, zostaje usprawniona. Procesy te wspierają m.in. odmłodzenie oraz wygładzenie cery.

Cennik ico