Zab
i
egi

Depilacja laserowa

 
Depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego Light Sheer w Shintai Day SPA (laserowe usuwanie owłosienia)
 

Stosujemy najnowocześniejsze urządzenie uważane za najlepsze na świecie narzędzie w dziedzinie depilacji laserowej, z racji tego, że uzyskuje się nim najlepsze rezultaty epilacyjne. Depilacja z jego wykorzystaniem jest bezbolesna i bezpieczna, a otrzymane efekty trwałe. Bezinwazyjność tej metody sprawia, że nie uszkadza skóry. Laser diodowy Light Sheer to pierwsze takie urządzenie, zapewniającym skuteczność oraz dającym gwarancję efektu zgodnego z oczekiwaniami. Oszczędzisz sobie bólu, a także niekomfortowych zabiegów pielęgnacyjnych, pochłaniających mnóstwo cennego czasu.  Rozwiąż problem zbędnego owłosienia w sposób ostateczny. Głowice tego systemu emitują światło, którego fale mierzą do 800 nm. Tym sposobem pozwala on na szybkie i bezpieczne zabiegi, również dla osób posiadających opaloną skórę i ciemną karnację.

Laser Diodowy Light Sheer zapewnia:

- krótki czasu trwania depilacji,
- maksymalną skuteczność,
- komfort,
- bezpieczeństwo,
- relatywnie niedużą ilość zabiegów, pozwalającą osiągnąć zadowalający efekt.

Urządzenie zostało uzupełnione u specjalną końcówkę chłodzącą ChillTip™. Chłodzi ona skórę, zapewniając jej ochronę w trakcie depilacji i minimalizując ból podczas zabiegu. Wysokość temperatury tego elementu oscyluje na wysokości około 4°C . Rozwiązanie to jest znacznie wydajniejsze niż np. chłodzenie z użyciem powietrza lub żelów.

Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos

Promienie lasera emitowane w stronę skóry przedostają się zaledwie na głębokość 2 mm. Przyczynia się to do uszkodzenia mieszka, a następnie jego stopniowego zaniku. W rezultacie powoduje to eliminację włosa. Wiązka wytwarzana przez urządzenie jest absorbowana poprzez zawartą w skórze oraz mieszkach włosowych melaninę. W związku z tym optymalne warunki stanowi wysoki kontrast pomiędzy kolorytem skóry, a barwą mieszka włosowego (tj. jasna karnacja i ciemne włosy). Pojedynczy impuls lasera jest w stanie usunąć kilkanaście i więcej włosów. 

W jakim celu stosuje się depilację laserową?
Na ogół nasi klienci wykonują depilację z pobudek estetycznych, chcąc wyeliminować niechciane włosy z całego ciała. Na to rozwiązanie powinny zdecydować się również osoby borykające się z problemem włosków wzrastających po depilacji innymi metodami oraz osoby posiadające popękane naczynka. W sposób szczególny wyróżnić należy wykonanie depilacji z uwagi na występujące patologie endokrynologiczne (hormonalne) powodujące nadmiar owłosienia, a także hirsutyzm i hipertrychoza.

Depilację można wykonać każdemu - bez względu na płeć i wiek. 

Depilacja laserowa laserem diodowym Light Sheer  - efekty

Żadna inna metoda depilacji nie przyniesie tak trwałych rezultatów. Ponadto, wiele z klasycznych technik wiąże się nieraz z zagrożeniem powstania skutków ubocznych takich jak popękane naczynka, podrażnienia, a nawet blizny.

Porządane efekty depilacja laserowa przyniesie, jeśli zostanie powtórzona ok 4 razy. Należy przy tym pamiętać o stosownych pauzach pomiędzy zabiegami, liczących od 4 do 6 tygodni

Eliminacja wszystkim włosków przy okazji jednego zabiegu jest możliwa z racji zróżnicowanych faz rozwoju poszczególnych włosków. Przy użyciu lasera możemy usunąć jedynie włoski będące w tzw. fazie anagen, a więc w fazie wzrostu. 

Seria zabiegów pozwala usunąć nawet ok. 80%-90% owłosienia (przy ciemnych włosach). Pozostałą część stanowią jasne włoski, delikatniejsze i niewidoczne. Całkowita eliminacja jest trudna do osiągnięcia. Sporadycznie zdarza się potrzeba wykonania zabiegów "przypominających".

Wykonanie przedtem zabiegów woskiem, pęsetą, słabym laserem IPL, depilatorem mechanicznym możliwe jest, że potrzebna będzie większa ilość zabiegów, ze względu na nierównomierne odrost włosów. 

Nie wykonujemy depilacji laserowej dla włosów rudych oraz siwych ze względu na brak melaniny. 

Bezpłatna konsultacja poprzedza pierwszą depilację laserową. W jej ramach przeprowadzony zostaje wywiad, ocenia się stan skóry i jej typ, jak również stan i rodzaj włosa. To wszystko będzie wpływać na odpowiedni dobór parametrów urządzenia. Wykonuje się również bezpłatną próbę laserową

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

- bycie w ciąży
- posiadanie opalonej skóry
- korzystanie z kremu z retinolem (przestać 3 tyg. przed zabiegiem)
- przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów
- korzystanie z ziół (dziurawiec, nagietek - przestać 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- poddanie się depilacji woskiem lub pęsetą (przestać 1 miesiąc przed zabiegiem).
- posiadanie tendencji do przebarwień
- zmaganie się z bielactwem, łuszczycą
- używanie peelingów (przestać 1 tydzień przed zabiegiem).
-picie herbatek odchudzających ze składnikami światłouczulającymi

Należy zadbać, aby przed zabiegiem skóra była ogolona, czysta i nieposmarowana preparatem.

Po zabiegu:

- Nie wolno opalać się.
-
Należy chronić skórę przed działaniem słońca
-
Nie wolno stosować leków o działaniu uczulającym na słońce
-
Nie wolno stosować kosmetyków i leków złuszczających-
-
Nie wolno stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp. (przez kilka dni po zabiegu)
- Należy od 2 do 3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten (przez kilka dni po zabiegu)
- Nie wolno wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni

Reakcja skóry na zabieg jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań. Dlatego też nie można wykluczyć zaczerwienia lub niewielkiego podrażnienia okołomieszkowego. Sporadycznie może dojść do miejscowych przebarwień lub odbarwień (powinny ustąpić po kilku dniach).

 

Cennik ico

ZADAJ NAM PYTANIE

Imię

Nazwisko

Adres E-mail

Treść pytania

Wyślij ico